17 mei: Couvée Matinee – Kunstenaarscafé
Op zondag 17 mei organiseert de Stichting Couvéehuis Statenkwartier samen met de Kunstenaars Statenkwartier (KS) weer een Kunstenaarscafé.
Twee kunstenaars, wonend in het Statenkwartier, zullen zichzelf en hun werk presenteren.
- Trees Schoemaker
Als kind was ik al gevoelig voor sferen en kleuren. Naarmate ik ouder werd groeide de drang om daar uiting aan te geven.
Ik volgde diverse opleidingen en cursussen om mijn kennis van materialen en technieken uit te breiden. Zoals aquarelleren, met olieverf schilderen, modeltekenen op de Vrije academie en monoprinten met pure pigmenten.
Graag laat ik mijn ontwikkeling zien van mijn creatieve geest door de jaren heen. De beelden omvatten oa ,bloemen, verborgen symbolen en vlinders. Momenteel ben ik geïnspireerd geraakt (n.a.v. De tentoonstelling in het Kunstmuseum over toetjes) om lekkerheden te maken zoals toetjes. Daar voeg ik regelmatig ingrediënten aan toe zoals suiker, koekkruimels en chocolade. - Frank Hendriks
Frank Hendriks gebruikt het zelfverzonnen woord ‘constructen’ voor zijn werk. Vaak zijn het repeterende structuren en abstracte werken van papier, plastic, dagelijkse voorwerpen en oude materialen. Zijn kunst is te beschouwen als ‘arte povera’ of ‘objets trouvées’. Soms wordt verf toegevoegd. ZERO en Marcel Duchamp zijn inspiratiebronnen, maar niet de enige.
Materialen vormen het uitgangspunt en worden door een maakproces een ‘construct’, een nieuw geheel. De uitkomst kan een werk met een puur esthetische inslag of met een politiek-maatschappelijke uitstraling zijn. In het maakproces spelen balans, contrast, vorm en kleur een belangrijke rol.
Waar: Het Couvéehuis – Frankenslag 139, Den Haag
Wanneer: Zondag 17 mei 2026
Programma (onder voorbehoud):
- 15.30 Inloop met koffie/thee
- 16.00 Presentatie 1
- 16.25 Korte Pauze (drankje op eigen kosten)
- 16.35 Presentatie 2
- 17.00 Hapje en drankje (drankje op eigen kosten)
- 18.00 Afsluiting
*De duur van de presentaties zijn bij benadering.
Aanmelden: Stuur voor 16 mei een email aan stichtingcouveehuisstatenkwartier@outlook.com en vermeld daarbij het aantal personen.
Stichting Couvéehuis Statenkwartier
Onze jaaragenda 2026 is te vinden onder de knop “Stichting Couvéehuis Statenkwartier” op de homepage. De Couvée Matinees vinden plaats op de 3e zondagmiddag van de maand. Wil je op de hoogte blijven van de activiteiten geef je dan op voor de maillijst via: StichtingCouveehuisStatenkwartier@outlook.com
De Stichting Couvéehuis Statenkwartier is op zoek naar vrijwilligers die willen helpen met het klaarzetten en opruimen van de ruimte tijdens activiteiten. Lijkt het je leuk om een handje toe te steken en bij te dragen aan de gezellige sfeer in het Couvéehuis? Meld je dan aan of vraag om meer informatie via: StichtingCouveehuisStatenkwartier@outlook.com





Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!