Couvée Matinee zette zondag 18 oktober de deur van het Couvéehuis open voor onze wijkgenoten Heleen van Heuvel en Tomas Wijffels, beiden lid van Kunstenaars in het Statenkwartier (KS). Tijdens de Kunstenaarsroute kunnen wij ‘onze’ kunstenaars bij hen thuis ontmoeten en hun werk bekijken. Maar in het kunstenaarscafé, dat de stichting Couvéehuis Statenkwartier tweemaal per jaar organiseert, is dat andersom. Tijdens een Couvée Matinee krijgen we uitgebreid uitleg van de kunstenaars over hun werk en inspiratiebron(nen).
Heleen van Heuvel; zij werkt met acryl en collage maar ook digitaal. Honden zijn vaak het onderwerp. Heleen maakt vrolijke en kleurrijke kunst, die ook te zien is op haar website fijnekunst.nl. Tomas Wijffels maakt bronzen beelden. Soms figuratief, meestal abstract. Veel beelden zijn een combinatie van gladde geometrische vormen en ruwe structuren. Deze structuren hebben vaak een natuurlijke oorsprong, bijvoorbeeld van bomen.
Ruim 55 wijkbewoners kwamen naar hun presentaties luisteren en konden ook enkele door Heleen en Tomas meegenomen werkstukken zien. Zoals inmiddels gebruikelijk sloten wij de middag af met Couvée Matinee borrel!
De volgende Couvée Matinee is op zondagmiddag 29 november met een lezing van Maarten Ruijters over zijn reiservaringen in Japan.




