Elke maand geeft het BuurtPreventieTeam (BPT) van het Statenkwartier in samenwerking met onze wijkagent Mike Roeleveld een update van wat er zoal speelt in de buurt. Zo houden we onze wijk samen veilig, schoon en prettig om in te wonen. Wil je ook een bijdrage leven aan een schone en veilige wijk? Kom dan eens langs in het Couvéehuis. Maandelijks vergadert het BPT op de derde dinsdag van de maand om 19.30u. (Zie data op onze Agenda)
Gemelde incidenten
- omdat de nieuwsbrief eerder wordt uitgestuurd, worden deze gegevens bij de volgende update meegenomen.
Dit zijn gegevens en incidenten die bij de politie bekend zijn. Wij roepen op om alle voorvallen en incidenten te melden en/of daarvan aangifte te doen bij de politie.
Joke van Rijn in gesprek met John Quellhorst, milieubeheerder voor de wijk Scheveningen.
Een schone wijk is een veiligere wijk
Afval dat naast ondergrondse containers (ORAC’s) wordt geplaatst, lijkt misschien onschuldig, maar kan volgens milieubeheerder John Quellhorst leiden tot onveilige situaties in de wijk.
“Losliggend afval trekt ongedierte aan en kapot glas of scherpe voorwerpen kunnen gevaarlijk zijn voor kinderen,” vertelt John. “Ook zien we regelmatig lekke fietsbanden door afval naast de containers.”
John is degene die meldingen over afval in de wijk opvolgt. Wanneer bewoners via de gemeente of de MyCleanCity-app een melding doen, komt die bij hem terecht. “Ik kijk meteen of het afval nog kan worden meegenomen in de geplande route voor grofvuil,” legt hij uit. “Lukt dat niet, dan zetten we zo snel mogelijk een extra ophaalronde in. Soms is dat een andere dag, maar het blijft nooit liggen.”
Naast de inzet van de gemeente spelen bewoners zelf een belangrijke rol. In de wijk zijn inmiddels 34 van de 50 ORAC-locaties geadopteerd door bewoners. Deze zogenoemde ORAC-adoptanten houden een oogje in het zeil, ruimen klein zwerfafval op en kunnen de container openen als dat nodig is. “Het kost maar een paar minuten per week,” zegt John, “maar het helpt enorm om de wijk schoon én veilig te houden.”
Ook vuiljutters en het Buurt Informatie Team lopen regelmatig door de wijk om afval op te ruimen. Tijdens acties zoals de Opruimdag op het Sweelinckplein werd duidelijk hoeveel betrokkenheid er is. Die dag werden de ORAC-adoptanten extra gewaardeerd voor hun inzet.
Wat kun je zelf doen voor een veilige en schonere wijk?
- Gooi afval in de container, niet ernaast
- Maak een afspraak voor grofvuil of breng het naar de milieustraat
- Meld afval of overlast via de MyCleanCity-app of de gemeente
- Overweeg om zelf een ORAC te adopteren
Na dit gesprek heb ik zelf ook een ORAC geadopteerd. Dat ging eenvoudig via de website van de gemeente. Een kleine moeite, met groot effect.
Dankzij mensen zoals John én betrokken bewoners blijft onze wijk niet alleen schoon, maar vooral ook veilig.
Terugblik uitdelen van vuurwerkbrillen
Op woensdagmiddag 17 december heeft het BPT, voor de laatste keer (vuurwerk is volgend jaar verboden), bij de speeltuin op het Frederik Hendrikplein vuurwerkbrillen uitgedeeld aan de aanwezige kinderen. Ouders en kinderen waren blij met de brillen. Opnieuw een mooie actie van het Buurtpreventieteam om de wijk veiliger en leefbaarder te maken.
Wijkoverleg bedankt het Buurtpreventieteam
Op dinsdag 16 december werd het Buurtpreventieteam (BPT) door het Wijkoverleg bedankt én verrast. In plaats van een reguliere vergadering ontvingen de leden een uitnodiging voor een etentje bij restaurant Elaichi aan de Aert van der Goesstraat.
Met dit gebaar sprak het Wijkoverleg zijn grote waardering uit voor de jarenlange inzet van het BPT en haar leden voor de veiligheid en leefbaarheid van de wijk.
Het BPT is iedere derde dinsdag van de maand aanwezig voor een bijeenkomst in Het Couveehuis. Daarnaast levert het team een belangrijke bijdrage aan diverse wijkactiviteiten. Zo helpt het bij onder andere:
- Halloween en Sint Maarten (de lichtjestocht)
- Het uitdelen van vuurwerkbrillen
- De Witte Voetjes-actie
- Het labelen van (bak)fietsen
- Onderhouden van contact met straatappbeheerders
- Organiseren en bijwonen van de Veiligheidsdag op 9 december
Namens de wijk en het Wijkoverleg: hartelijk dank aan het BPT!
Het Buurtpreventieteam heeft voor het jaar 2026 een activiteitenplan (activiteitenplan PDF) vastgesteld in de vergadering van 18 november.
Terugblik Veiligheidsdag Scheveningen
Op 9 december organiseerden we een Veiligheidsdag voor stadsdeel Scheveningen in het World Forum. Bekijk de terugblik >>
Wil je bijdragen aan een veilig en prettig Statenkwartier? Sluit je aan bij het Buurtpreventieteam. We zijn ook op zoek naar hondenbezitters voor ons team!
—
Wil je meer weten over wat het Buurtpreventieteam doet voor de veiligheid in onze wijk? Loop dan langs op de derde dinsdag van de maand om 19.30 uur in het Couvéehuis. Samen maken we de wijk veiliger!








